ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

100 години фудбалски клуб Кораб

Годинава, поточно на 1 август ќе се одбележат 100 години од формирањето на фудбалскиот клуб Кораб од Дебар.

На 1 август ќе биде организнирана и прослава со цел одбележување на овој значаен ден за второлигашот.

Како што дознава Спортска Мрежа за денот на прославата предвидено е обраќање на раководството на клубот и потсетување на сите фудбалери на пано, како и историјат за клубот.

Потоа ќе биде одигран и ревијален натпревар и на крај ќе следи прославата.

Кораб се натпреварува во Втората лига – Запад, а минатата сезона заврши на петтото место на табелата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!