ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

100 години ФК Беласица – утре голем фудбалски настан во Струмица

Утре (недела) 31. јули 2022 година, во 11:00 часот, во ресторан „Космополит“ во Струмица, ќе се одржи промоција на книгата „100 години ФК Беласица“ од Иван Станоевски.

Со почеток од 19:45 асот на Граскиот стадион во Струмица, ФК Беласица организира настан со цел одбележување на 100 години ФК Беласица, настан чија агенда содржи низа забавни содржни, а централното збинување ќе биде фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Беласица и ФК Брегалница од Штип. Натпревар под рефлектори за големо уживање на сите љубители на фудбалот и верни навивачи на струмичката гордност.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!