ФудбалФутсал

1/8 финални парови од футсал Купот на Македонија

Осминафинални парови за футсал Купот на Македонија. Второлигашките екипи од натпреварите во заградите најпрво играат меѓусебе, а победниците се пласираат во 1/8 финалната фаза од фтусал Купот.

Домаќин во 1/8 финалеГостин во 1/8 финале
КМФ Кеги Моби(КМФ Проект Јосифово или КМФ Овче Поле)
КМФ ЖелезарецКМФ Шкупи
КМФ Арбен БајрамиКМФ СК Проект
КМФ КлимиКМФ Карадаку
КМФ Јувентус Серава(КМФ СЕЕ Университи или КМФ Шкендија)
КМФ Мал АјаксКМФ Црна Река
КМФ ФК КратовоКМФ Велес
(КМФ Енхалон 2020 или КМФ Велешта)КМФ Астибо

Натпреварот меѓу СЕЕ Университи и Шкендија се игра во недела со почеток од 17:00 часот во Тетово, натпреварот меѓу СФК Проект – Јосифово и Овче Поле од Свети Николе се игра исто така во недела со почеток од 17:00 часот. Дуелот меѓу струшките екипи Енхалон и Велешта се уште официјално не е закажан со термин за одигрување.

1/8 финалното дерби од футсал Купот се игра на Чаир помеѓу КМФ Арбен Бајрами и КМФ Проект.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!